Vereniging Diestse Ziekenhuizen Vzw

Afbraak woning Statiestraat 71 te Diest en opbouw fietsenstalling, fietspad, nieuwe gevelbekleding en groenaanleg



Ter informatie: de tekst van deze opdracht werd oorspronkelijk geschreven in NL.


België: Bouwwerkzaamheden
Afbraak woning Statiestraat 71 te Diest en opbouw fietsenstalling, fietspad, nieuwe gevelbekleding en groenaanleg

Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling

1. Koper

1.1 Koper

Officiële naam: Vereniging Diestse Ziekenhuizen vzw
Rechtsvorm van de koper: Centrale overheidsinstantie
Activiteit van de aanbestedende dienst: Gezondheid

2. Procedure

2.1 Procedure

Titel: Afbraak woning Statiestraat 71 te Diest en opbouw fietsenstalling, fietspad, nieuwe gevelbekleding en groenaanleg
Beschrijving: Slopen van de woning aan Statiestraat 71 te 3290 Diest, het terrein voorbereiden voor de aanleg van een nieuwe fietsenstalling, fietspad, nieuwe gevelbekleding, groenaanleg en de bouw en aanleg hiervan.
Identificatiecode van de procedure: d9b93acb-645f-4e69-951e-8059faa53345
Interne identificatiecode: 2026/114 bis
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging

2.1.1 Doel

Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45000000 Bouwwerkzaamheden

2.1.2 Plaats van uitvoering

Onderverdeling land (NUTS): Arr. Leuven (BE242)
Land: België

2.1.4 Algemene informatie

Rechtsgrondslag:
Richtlijn 2014/24/EU

5. Perceel

5.1 Perceel: LOT-0001

Titel: 2026/114 bis - 1
Beschrijving: Slopen van de woning aan Statiestraat 71 te 3290 Diest, het terrein voorbereiden voor de aanleg van een nieuwe fietsenstalling, fietspad, nieuwe gevelbekleding, groenaanleg en de bouw en aanleg hiervan.
Interne identificatiecode: 1

5.1.1 Doel

Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45000000 Bouwwerkzaamheden

5.1.2 Plaats van uitvoering

Onderverdeling land (NUTS): Arr. Leuven (BE242)
Land: België
Aanvullende informatie:

5.1.3 Geraamde duur

Andere looptijd: Onbeperkt

5.1.6 Algemene informatie

Aanbestedingsproject dat niet uit EU-fondsen wordt gefinancierd
De aanbesteding valt onder de Overeenkomst inzake overheidsopdrachten (GPA): neen

5.1.7 Strategische aanbestedingen

5.1.10 Gunningscriteria

Criterium:
Type: Prijs
Beschrijving: Regel van drie; Score offerte=(prijs laagste offerte/prijs offerte)*gewicht van het criterium prijs
Categorie van het gunningscriterium gewicht: Gewicht (punten, exact)
Gunningscriterium numerieke waarde: 75
Criterium:
Type: Kwaliteit
Beschrijving: Hinderbeperking: De aannemer voegt ook een plan van aanpak toe aan zijn offerte m.b.t. de maatregelen die hij zal nemen om de hinder voor de omwonenden en het voorbijkomend verkeer te minimaliseren. Hij houdt rekening met o.a. stof, geluid, trillingen, inname openbaar domein, ... Bij de omschrijving houdt de inschrijver ook rekening met de specifieke omgeving van het ziekenhuis waarbij er voor de prioritaire voertuigen altijd een vlotte doorgang gegarandeerd dient te worden voor het in-en uitrijden en de toeleveranciers moeten ook steeds op de site geraken en eventueel de ruimte hebben om te wachten. Ook met de scholen in de omgeving dient rekening gehouden te worden om de veilige passage van de schoolgaande kinderen en hun begeleiders te verzekeren. In dit plan geeft hij ook specifiek een (laagdrempelige) contactpersoon op wie er gecontacteerd moet worden bij eventuele hinder en hoe deze communicatie zal verlopen met de verschillende betrokkenen (stad, politie, buurtbewoners, bouwheer, …). Ook geeft hij bij zijn communicatie aan hoe hij omgaat met het onmiddellijk moeten stilleggen van de werken wanneer gevraagd/nodig. En tenslotte geeft hij aan op welke manier hij de werf verdeelt, eventueel in zones (welke zones worden voorzien voor logistiek bijvoorbeeld (leveringen e.d.)), worden er straten/doorgangen afgezet en voor hoeveel tijd, … De puntenverdeling voor dit criterium wordt als volgt verdeeld, elk onderdeel is goed voor 2 van de 12 punten: - Preventiemaatregelen tegen stof, geluid, trillingen, …; - Werken naast een operationeel ziekenhuis (doorgang prioritaire voertuigen); - Vrachtverkeer van toeleveranciers (leveringen, wachttijden, …); - Werken in de directe omgeving van scholen; - Contactpersoon; - Communicatie naar verschillende betrokkenen en het stilleggen van werken.
Categorie van het gunningscriterium gewicht: Gewicht (punten, exact)
Gunningscriterium numerieke waarde: 12
Criterium:
Type: Kwaliteit
Beschrijving: Planning: De aannemer voegt aan zijn offerte een eerste ruwe planning toe, die nadien gefinetuned zal worden in overleg met de architect en de opdrachtgever, van de uitvoering van de werken. Hierbij geeft de inschrijver ook aan welke de vroegste, realistische datum is waarop hij de werken kan aanvatten. Bij de opmaak van de planning houdt hij rekening met de verschillende fasen van de werken. Hij voegt ook een plan van aanpak toe om zijn opgestelde planning toe te lichten en te duiden waarom deze haalbaar is. De verdeling van de punten gebeurt als volgt: - 50% van de punten staat op het realiteitsgehalte: in welke mate is de voorgestelde planning haalbaar en volledig? Zijn alle fases opgenomen? Wordt er rekening gehouden met verlofperiodes, weerverlet, … Geef ook aan waar de grootste risico’s op vertraging zitten in deze planning. - 50% van de punten staat op de inzet van capaciteit om de planning te halen. Hoeveel mensen worden er ingezet voor welke fase en welke impact heeft dat op de vordering van de werken?
Categorie van het gunningscriterium gewicht: Gewicht (punten, exact)
Gunningscriterium numerieke waarde: 8
Criterium:
Type: Kwaliteit
Beschrijving: Afvalbeheerplan: De aannemer legt een plan van aanpak voor waarin hij toelicht hoe hij omgaat met de sloop en het afvoeren van materialen. Hij licht in het plan ook toe op welke manier hij met zijn plan van aanpak tegemoet komt aan de geldende milieuvereisten. In het afvalbeheerplan voegt de inschrijver zeker volgende onderdelen toe die als volgt beoordeeld zullen worden: - 40% staat op het afvalbeheerplan: de inschrijver brengt de afvalstromen in kaart. - 30% staat op preventie en sortering van het afval/puin: welke maatregelen worden er door de aannemer genomen om de hoeveelheid afval te beperken? Op welke manier wordt het afval gesorteerd? - 20%Logistiek en inrichting van de propere werf: welke maatregelen neemt de inschrijver om de werf ten allen tijde veilig en proper te houden? - 10% staat op monitoring en rapportering van de afvalverwerking: wie volgt het sorteergedrag op? Hoe gaat hij dit rapporteren aan de bouwheer wat er met het afval gebeurde.
Categorie van het gunningscriterium gewicht: Gewicht (punten, exact)
Gunningscriterium numerieke waarde: 5

5.1.15 Technieken

Raamovereenkomst:
Geen raamovereenkomst
Informatie over het dynamische aankoopsysteem:
Geen dynamisch aankoopsysteem

5.1.16 Nadere inlichtingen, bemiddeling en evaluatie

Organisatie voor beroepsprocedures: Raad van State
Informatie over de termijnen voor beroep: 15 kalenderdagen

6. Resultaten

Waarde van alle contracten toegekend in deze kennisgeving: 417 143,19 Euro
Onderhandse gunning:
Rechtvaardiging voor onderhandse gunning: Er zijn naar aanleiding van een eerdere aankondiging geen geschikte inschrijvingen, verzoeken tot deelname of aanvragen ontvangen
Andere rechtvaardiging: NVT

6.1 ID resultaat perceel: LOT-0001

Er is ten minste één winnaar gekozen.

6.1.2 Informatie over winnaars

Winnaar:
Officiële naam: Biesmans - DPE
Inschrijving:
Identificatiecode van de inschrijving: Biesmans-DPE offerte 1
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen: LOT-0001
Waarde van de aanbesteding: 417 143,19 Euro
Onderaanneming: Nog niet bekend
Informatie over het contract:
Identificatiecode van het contract: 1

6.1.4 Statistische informatie

Ontvangen inschrijvingen of verzoeken tot deelname:
Type van de ontvangen inschrijvingen: Inschrijvingen
Aantal ontvangen inschrijvingen of verzoeken tot deelname: 1
Bereik van de inschrijvingen:
Waarde van de laagste ontvankelijke inschrijving: 417 143,19 Euro
Waarde van de hoogste ontvankelijke inschrijving: 417 143,19 Euro

8. Organisaties

8.1 ORG-0001

Officiële naam: Vereniging Diestse Ziekenhuizen vzw
Registratienummer: 0434602560_1534
Postadres: Statiestraat 65
Stad: Diest
Postcode: 3290
Onderverdeling land (NUTS): Arr. Leuven (BE242)
Land: België
Telefoon: +32 13354705
Fax: +32 13313453
Internetadres: http://www.azdiest.be
Rollen van deze organisatie:
Koper

8.1 ORG-0002

Officiële naam: FOD Beleid en Ondersteuning
Registratienummer: BE001
Postadres: Simon Bolivarlaan 30, bus 1
Stad: Brussel
Postcode: 1000
Onderverdeling land (NUTS): Arr. de Bruxelles-Capitale/Arr. Brussel-Hoofdstad (BE100)
Land: België
Telefoon: +32 2 740 80 00
Rollen van deze organisatie:
TED eSender

8.1 ORG-0003

Officiële naam: Raad van State
Registratienummer: 0931814266
Stad: Brussel
Postcode: 1040
Onderverdeling land (NUTS): Arr. de Bruxelles-Capitale/Arr. Brussel-Hoofdstad (BE100)
Land: België
Rollen van deze organisatie:
Organisatie voor beroepsprocedures

8.1 ORG-0004

Officiële naam: Biesmans - DPE
Omvang van de ondernemer: Middelgroot
Registratienummer: 0889382607
Stad: Bilzen-Hoeselt
Postcode: 3740
Onderverdeling land (NUTS): Arr. Hasselt (BE224)
Land: België
Rollen van deze organisatie:
Inschrijver
Winnaar van deze percelen: LOT-0001

Informatie over een aankondiging

Identificatiecode/versie van de aankondiging: 307da25a-f341-4bcc-a42b-010b48f5b851 - 01
Type formulier: Resultaat
Type aankondiging: Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Verzenddatum van de aankondiging: 03/09/2026 00:00 +02:00
Aankondiging datum verzending (eSender): 03/09/2026 00:00 +02:00
Talen waarin deze aankondiging officieel beschikbaar is: Nederlands

Vergelijkbare advertenties van BDA