Gemeente Moorslede

Ontwerp logo en huisstijl



Ter informatie: de tekst van deze opdracht werd oorspronkelijk geschreven in NL.


België: Maken van grafische ontwerpen
Ontwerp logo en huisstijl

Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling

1. Koper

1.1 Koper

Officiële naam: Gemeente Moorslede
Rechtsvorm van de koper: Lokale overheid
Activiteit van de aanbestedende dienst: Algemene overheidsdiensten

2. Procedure

2.1 Procedure

Titel: Ontwerp logo en huisstijl
Beschrijving: Lokaal bestuur Moorslede wenst een nieuwe visuele identiteit te ontwikkelen die aansluit bij de hedendaagse communicatiebehoeften van de organisatie en haar inwoners. Het huidige logo werd in 2013 geïntroduceerd via een ontwerpwedstrijd. Hoewel dit traject destijds inspraak mogelijk maakte, voldoet de huidige visuele identiteit vandaag niet langer aan de noden van een modern lokaal bestuur. Het logo kent verschillende praktische beperkingen op vlak van toepasbaarheid en flexibiliteit. Daarnaast ontbreekt een duidelijke en uniforme huisstijl, waardoor communicatie-uitingen vandaag onvoldoende consistent zijn over de verschillende diensten en communicatiekanalen heen. Momenteel bestaat er geen volledig uitgewerkt huisstijlkader met duidelijke richtlijnen rond kleurgebruik, typografie, beeldtaal en toepassingen. Dit zorgt ervoor dat communicatiemiddelen vaak afzonderlijk worden ontwikkeld zonder een duidelijke visuele samenhang. Een sterke en herkenbare visuele identiteit is voor een lokaal bestuur essentieel. Ze draagt bij aan: • herkenbaarheid bij inwoners, bezoekers en ondernemers • een professionele uitstraling • een uniforme communicatie over alle gemeentelijke diensten heen • een efficiëntere ontwikkeling van communicatiematerialen • een toekomstgerichte positionering van het lokaal bestuur Met deze opdracht wenst lokaal bestuur Moorslede een professionele partner aan te stellen voor de ontwikkeling van een vernieuwde visuele identiteit die breed inzetbaar is binnen zowel online als offline communicatie. Het lokaal bestuur verwacht een toekomstgerichte, gebruiksvriendelijke en herkenbare visuele identiteit die aansluit bij het karakter van Moorslede en haar andere dorpskernen, Dadizele en Slypskapelle.
Identificatiecode van de procedure: fe1d97e1-ca87-488c-adaf-8bc67b18a2ae
Interne identificatiecode: PPP021-728/6075/2026/348
Type procedure: Andere procedure in één fase

2.1.1 Doel

Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79822500 Maken van grafische ontwerpen

2.1.2 Plaats van uitvoering

Onderverdeling land (NUTS): Arr. Roeselare (BE256)
Land: België

2.1.4 Algemene informatie

Rechtsgrondslag:
Richtlijn 2014/24/EU

5. Perceel

5.1 Perceel: LOT-0001

Titel: Ontwerp logo en huisstijl
Beschrijving: Lokaal bestuur Moorslede wenst een nieuwe visuele identiteit te ontwikkelen die aansluit bij de hedendaagse communicatiebehoeften van de organisatie en haar inwoners. Het huidige logo werd in 2013 geïntroduceerd via een ontwerpwedstrijd. Hoewel dit traject destijds inspraak mogelijk maakte, voldoet de huidige visuele identiteit vandaag niet langer aan de noden van een modern lokaal bestuur. Het logo kent verschillende praktische beperkingen op vlak van toepasbaarheid en flexibiliteit. Daarnaast ontbreekt een duidelijke en uniforme huisstijl, waardoor communicatie-uitingen vandaag onvoldoende consistent zijn over de verschillende diensten en communicatiekanalen heen. Momenteel bestaat er geen volledig uitgewerkt huisstijlkader met duidelijke richtlijnen rond kleurgebruik, typografie, beeldtaal en toepassingen. Dit zorgt ervoor dat communicatiemiddelen vaak afzonderlijk worden ontwikkeld zonder een duidelijke visuele samenhang. Een sterke en herkenbare visuele identiteit is voor een lokaal bestuur essentieel. Ze draagt bij aan: • herkenbaarheid bij inwoners, bezoekers en ondernemers • een professionele uitstraling • een uniforme communicatie over alle gemeentelijke diensten heen • een efficiëntere ontwikkeling van communicatiematerialen • een toekomstgerichte positionering van het lokaal bestuur Met deze opdracht wenst lokaal bestuur Moorslede een professionele partner aan te stellen voor de ontwikkeling van een vernieuwde visuele identiteit die breed inzetbaar is binnen zowel online als offline communicatie. Het lokaal bestuur verwacht een toekomstgerichte, gebruiksvriendelijke en herkenbare visuele identiteit die aansluit bij het karakter van Moorslede en haar andere dorpskernen, Dadizele en Slypskapelle.
Interne identificatiecode: 2026/348_1

5.1.1 Doel

Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79822500 Maken van grafische ontwerpen

5.1.2 Plaats van uitvoering

Postadres: Marktplaats 1
Stad: Moorslede
Postcode: 8890
Onderverdeling land (NUTS): Arr. Roeselare (BE256)
Land: België
Aanvullende informatie: Gemeentehuis Moorslede

5.1.3 Geraamde duur

Andere looptijd: Onbekend

5.1.6 Algemene informatie

Aanbestedingsproject dat niet uit EU-fondsen wordt gefinancierd

5.1.7 Strategische aanbestedingen

5.1.10 Gunningscriteria

Criterium:
Type: Kwaliteit
Beschrijving: Inhoudelijke kwaliteit van de visie, aanpak en creatieve vertaalslag
Categorie van het gunningscriterium gewicht: Gewicht (punten, exact)
Gunningscriterium numerieke waarde: 50
Criterium:
Type: Kwaliteit
Beschrijving: Plan van aanpak, timing en uitvoering
Categorie van het gunningscriterium gewicht: Gewicht (punten, exact)
Gunningscriterium numerieke waarde: 30
Criterium:
Type: Kosten
Beschrijving: Prijs
Categorie van het gunningscriterium gewicht: Gewicht (punten, exact)
Gunningscriterium numerieke waarde: 20

5.1.15 Technieken

Raamovereenkomst:
Geen raamovereenkomst
Informatie over het dynamische aankoopsysteem:
Geen dynamisch aankoopsysteem

5.1.16 Nadere inlichtingen, bemiddeling en evaluatie

Organisatie voor beroepsprocedures: Raad Van State
Informatie over de termijnen voor beroep: Organisatie die informatie verstrekt over beroepsprocedures en bijhorende termijnen: Raad Van State
Organisatie die nadere inlichtingen over de aanbestedingsprocedure verstrekt: Gemeente Moorslede
Organisatie die meer informatie geeft over beroepsprocedures: Raad Van State

6. Resultaten

6.1 ID resultaat perceel: LOT-0001

Er is geen winnaar gekozen en de mededinging is gesloten.
De reden waarom geen winnaar is gekozen: Andere

6.1.4 Statistische informatie

Ontvangen inschrijvingen of verzoeken tot deelname:
Type van de ontvangen inschrijvingen: Inschrijvingen
Aantal ontvangen inschrijvingen of verzoeken tot deelname: 2
Type van de ontvangen inschrijvingen: Verzoeken tot deelname
Aantal ontvangen inschrijvingen of verzoeken tot deelname: 2

8. Organisaties

8.1 ORG-0001

Officiële naam: Gemeente Moorslede
Registratienummer: 0207431629
Postadres: Marktplaats 1
Stad: Moorslede
Postcode: 8890
Onderverdeling land (NUTS): Arr. Roeselare (BE256)
Land: België
Contactpunt: Elise Symaeys
Telefoon: +32 51777006
Fax: +32 51771076
Rollen van deze organisatie:
Koper
Organisatie die nadere inlichtingen over de aanbestedingsprocedure verstrekt

8.1 ORG-0002

Officiële naam: Raad Van State
Registratienummer: BE 0931.814.266
Postadres: Wetenschapsstraat 33
Stad: Brussel
Postcode: 1040
Onderverdeling land (NUTS): Arr. de Bruxelles-Capitale/Arr. Brussel-Hoofdstad (BE100)
Land: België
Telefoon: +32 22349611
Rollen van deze organisatie:
Organisatie voor beroepsprocedures
Organisatie die meer informatie geeft over beroepsprocedures

8.1 ORG-0003

Officiële naam: 3P - Aanbieder van diensten / Prestataire de services
Registratienummer: BE 0475.480.736
Stad: Antwerpen / Anvers
Postcode: 2000
Onderverdeling land (NUTS): Arr. Antwerpen (BE211)
Land: België
E-mail: info@3p.eu
Telefoon: +32 3 294 30 51
Rollen van deze organisatie:
Aanbieder van aanbestedingsdiensten

Informatie over een aankondiging

Identificatiecode/versie van de aankondiging: 6ef23af5-d9d0-4de3-8e66-95aef44a529d - 01
Type formulier: Resultaat
Type aankondiging: Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Verzenddatum van de aankondiging: 02/09/2026 00:00 +02:00
Aankondiging datum verzending (eSender): 02/09/2026 00:00 +02:00
Talen waarin deze aankondiging officieel beschikbaar is: Nederlands

Vergelijkbare advertenties van BDA